• Płynę dalej

- plyne-dalej.png

„PŁYNĘ DALEJ” - PROGRAM DOSKONALENIA PŁYWANIA

Projekt jest kontynuacją zajęć z zakresu Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Będzie polegał na zdobywaniu nowych umiejętności pływackich takich jak: styl dowolny i klasyczny oraz doskonalił technikę pływania.

Adresowany jest on do uczniów z klas IV-VIII z naszej szkoły, które posiadają już podstawowe umiejętności pływania, tzn. ukończyły w latach wcześniejszych projekt „Umiem Pływać” lub potrafią w sposób samodzielny przepłynąć 25 m na basenie.

Główne cele programu:

• upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,

• nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,

• profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,

• zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych  zajęciach sportowych,

• efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),

• wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Podstawowe warunki udziału w projekcie:

• Zajęcia muszą odbywać się pozalekcyjnie,

• Zajęcia muszą być bezpłatne dla uczestników,

• Grupy mogą składać się z maksymalnie 15 osób

• Rodzice każdego uczestnika muszą złożyć oświadczenie, że dziecko ukończyło projekt „Umiem Pływać” lub potrafi samodzielnie przepłynąć basen 25 m dowolną techniką. Na pierwszych zajęciach zostanie przeprowadzony test pływania.

• Gmina zobowiązana jest do ustalenia harmonogramów zajęć z pływalnią oraz przesłania go do Dolnośląskiej Federacji Sportu wraz z rejestrem uczestników chętnych do uczestnictwa w projekcie

Udział w projekcie bierze 15 osobowa grupa ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie.