• E-teacher - praca

• Projekt

E- teacher the Praca Otwartość Wymiana Edukacja Rozwój of polish education

Celem projektu „E- teacher the Praca Otwartość Wymiana Edukacja Rozwój of polish education” jest podniesienie kompetencji nauczycieli zatrudnionych w czterech szkołach gminnych przez obserwację oraz wymianę doświadczeń z nauczycielami uczącymi w krajach partnerskich.

Szkoły biorące udział w projekcie:

1. SP w Ptaszkowie,

2. SP im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie,

3. ZS w Krzeszowie,

4. ZS w Pisarzowicach

Szkoły partnerskie:

1. AClass c/o St Catherine's High School na Malcie

2. Osnovna škola Spinut w Chorwacji

Opis projektu

Nauczyciele brali udział w dwóch mobilnościach - Malta, Chorwacja, gdzie uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w ramach job shadowing. Prowadzili obserwacje różnych zajęć zdobywając doświadczenie na temat pracy w szkole w krajach partnerskich. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli w krajach partnerskich kładły nacisk na wykorzystanie ICT w procesie lekcyjnym:

• poznanie różnorodnych metod nauczania z wykorzystaniem ICT (wszystkie przedmioty);

• zapoznanie się ze sprzętem niezbędnym do przeprowadzania zajęć matematyczno -informatycznych - baza sprzętowa i informatyczna;

• użycie multimediów podczas kształcenia umiejętności pisarskich, poznanie historii i kultury państw UE oraz państw sąsiadujących;

• cyfrowe projektowanie, dokumentowanie doświadczeń i wyników badań (zajęcia matematyczno-przyrodnicze);

• zachęcanie do uczestnictwa w aktywności fizycznej (walka ze zwolnieniami z wf), promowanie uczciwości w sporcie (sędziowanie oraz walka fair-play) oraz wspierania innowacyjnych podejść do dobrego zarządzania w sporcie;

• zapoznanie z metodami praktycznymi wykorzystywanymi podczas zajęć artystycznych (plastyka, technika, muzyka), które wpływają na lepsze przygotowanie ucznia do życia w dorosłości.