• Wizyta w domu pomocy społecznej

• Dnia 28.02.2019r. uczniowie naszej szkoły gościli w Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie. Dzieci wraz z podopiecznymi DPS podczas zajęć warsztatowych prowadzonych przez panią Zuzannę Kurnytę wykonały wazony techniką decupage. Po zajęciach pan Dyrektor Stanisław Dłużak oprowadził nas po salach terapeutycznych. Mile spędzony dzień podsumowaliśmy wspólnymi rozmowami przy herbacie i pączkach - jak przystało na Tłusty Czwartek.😄😊

• Zbiórka na zwięrzęta ze schroniska

• Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do wsparcia schroniska dla zwierząt z Boguszowa-Gorc. Zbiórka trwa do końca marca 2019roku. Najpotrzebniejsze rzeczy to min. sucha i mokra karma dla psów i kotów, ręczniki papierowe, preparaty typu Agent. Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy.🐕🐈🐩🐱🐕🐈🐕

• The birth of Jesus

• Dnia 19.02. 2019 r. szkoła w Marciszowie zorganizowała przegląd teatralny

zatytułowany: ,,The birth of Jesus". Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Szarocinie oraz nasza szkoła  wPtaszkowie. Zadaniem uczestników było odegranie perykopy biblijnej w języku angielskim. Młodzi aktorzy wykazali się wspaniałymi zdolnościami recytatorskimi, językowymi i teatralnymi.

• Walentynki w LO

• Dnia 14.02.2019 mieliśmy okazję wziąć udział w koncercie walentynkowym ❤😃Impreza odbyła się w Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze. To już kolejna wizyta klas starszych w zaprzyjaźnionej szkole. Do następnego spotkania!🤗

• XVI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Witkowie

• W dn. 22.01.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek we Witkowie. Udało się nam zająć III miejsce w kategorii zespół kl. 7 - 8. Gratulujemy Natalii Wodziak, Marcie Długosz, Julii Kujawskiej, Weronice Pomijan, Barbarze Fujar oraz Alinie Turek!!! 🤗😍

• Dzień babci i dziadka

• Dnia 22.01 w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień babci i dziadka. Uczniowie przygotowali przedstawienie „Czerwony Kapturek” a dziadkowie chętnie brali udział w konkurencjach.

• Sport - Awans z pierwszego miejsca

• Dnia 18 grudnia 2018 w Pisarzowicach zostały rozegrane zawody w koszykówkę. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne były nasze zawodniczki👍 chłopcy natomiast zajęli III miejsce.Gratulujemy i czekamy na więcej😀😀😀

• Jasełka w Przedwojowie

• Jak co roku na świetlicy wiejskiej w Przedwojowie odbyły się Jasełka oraz kiermasz ciast i ozdób świątecznych. I jak co roku nie zabrakło Waszego serca drodzy rodzice, dziadkowie oraz uczniowie.Z całego serca dziękujemy ❤️❤️❤️

• Wizyta Globetrottera

• Dnia 17 grudnia 2018 gościliśmy w szkole podróżnika, pana Bolesław Grabowskiego. Nasz gość opowiadał o niezwykłym miejscu - Afryce. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe zdjęcia oraz eksponaty, które pan Bolesław przywiózł z podróży. Prelekcja była niezwykle ciekawa, dotyczyła świata ludzi, zwierząt, roślin. Poznaliśmy też zwyczaje i tradycje kontynentu afrykańskiego 😃

• Zbiórka artykułów przemysłowych i spożywczych

• Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Szarocinie otworzyli swoje serca i wraz z pedagogiem szkolnym i nauczycielami zorganizowali zbiórkę artykułów przemysłowych i spożywczych. Akcja charytatywna skierowana była dla dzieci z pobliskiego Domu Dziecka. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.

• We wish you a Merry Christmas - Gminny Konkurs Piosenki Świątecznej

• Dnia 11 grudnia 2018 na scenie CBK w Pisarzowicach odbył się konkurs We wish you a Merry Chritmas. Podczas konkursu zaprezentowali się uczniowie ze szkół w Krzeszowie, Szarocinie, Ptaszkowie i Pisarzowicach. Uczestnicy wystąpili w poniższych kaegoriach wiekowych:

- przedszkole,

- klasy 1-3,

- klasy 4-6,

- klasy 7, 8 i gimnazjum.

Warto było wystąpić, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Głównym pomysłodawcą i organizatorem była pani Monika Zawiłowicz. Nagrody zostały ufundowane przez Gminnę Kamienna Góra, Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze, Radę Rodziców oraz wydawnictwo Pearson. Cała impeza odbyła się dzięki gościności i wielkiej pomocy pracowników CBK w Pisarzowicach.

• Pan Tadeusz

• NARODOWA EPOPEJA

7.grudnia klasy siódma i ósma obejrzały spektakl teatralny na podstawie "Pana Tadeusza". Impreza odbyła się w CBK w Pisarzowicach.Aktorzy wspaniale przybliżyli historię i ducha epoki 😊

• Z wizytą w ZSO

• Dnia 6.12, na specjalne zaproszenie dyrektora ZSO w Kamiennej Górze uczniowie klas VII i VIII udali się na „Mikołajkowe granie”, przy okazji mogliśmy zwiedzić szkołę i podziwiać zdolności wokalne uczniów LO😀

• Explora Park

• W dniu 30 listopada odbyła się wycieczka w ramach projektu „Zabawa w eksperyment” do Explora Parku w Wałbrzychu w której wzięli udział uczniowie od klasy II-VIII.